Menu Główne
Początek rywalizacji o Puchar Starosty Piskiego 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
piątek, 20 grudnia 2013 18:53

Zawodnicy rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. W tym sezonie do walki o Puchar Starosty Piskiego przystąpiło siedem zespołów, w tym dwoje debiutantów (ZSZ Pisz oraz Dziesiona). Faworytami rozgrywek pozostaje drużyna Amarena Team, mistrz z ostatnich dwóch sezonów. O zwycięstwo powalczą także drużyny Nauczyciele, Geodezja, Mar Mir oraz Powiat Piski. W tym sezonie zawodnicy rywalizować będą w setach do 21 punktów. Po pierwszej rundzie rozgrywek najlepszy zespół awansuje do półfinału, natomiast pozostałe ekipy powalczą w play-off o wejście do do tej fazy turnieju. Mecze rozgrywane będą w salach sportowych przy ZSZ (w środy) oraz przy ZSO (w piątki). Pełen terminarz rozgrywek oraz bieżące wyniki i tabela dostępne są tutaj.

W pierwszym meczu rozgrywek zmierzyli się zawodnicy ZSZ Pisz i Geodezji. Mecz zakończył się zwycięstwem tych pierwszych, ale był to bardzo wyrównany pojedynek i o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze akcje w których gracze ZSZ Pisz zachowali więcej zimnej krwi. Bardzo zacięty bój stoczyły drużyny Nauczyciele i Mar Mir. Po porażce w pierwszym secie Mar Mir poprawił swoją grę i to oni triumfowali w kolejnych dwóch partiach. Jednak Nauczyciele nie poddali się i dzięki wygraniu czwartej odsłony doprowadzili do tie breaka. W decydującym secie srebrni medaliści poprzednich rozgrywek uzyskali przewagę i pomimo chwili dekoncentracji zakończyli mecz jako zwycięscy. W ostatnim spotkaniu inauguracyjnej kolejki Amarena Team w trzech szybkich setach uporała się z Dziesioną i dzięki temu zwycięstwu zajęli fotel lidera.

I Kolejka - Pauza POWIAT PISKI

ZSZ PISZ - GEODEZJA   3:0 (21:19, 21:18, 21:19)

NAUCZYCIELE - MAR MIR   3:2 (21:19, 22:24, 19:21, 21:19, 15:13)

AMARENA TEAM - DZIESIONA   3:0 (21:13, 21:13, 21:10)

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2013 19:22

Pora na półfinały w PŚLPS 2012/2013 PDF Drukuj Email
środa, 06 marca 2013 08:45

Zakończyła się druga runda rozgrywek Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. W ostatniej kolejce poznaliśmy zespoły, które będą walczyć w decydującej fazie rozgrywek. Z rywalizacji odpadły drużyny Geodezja i Sklejka, które zostały sklasyfikowane odpowiednio na miejscu piątym i szóstym. Z pierwszego miejsca do półfinału awansował Powiat Piski, który o grę w finale powalczy z ubiegłorocznym zwycięzcą, Amarena Team. W drugim półfinale powalczą drużyny Nauczyciele i Mar-Mir. W półfinale drużyny rozegrają po dwa mecze. W przypadku remisu w dwumeczu, rozegrany zostanie tzw. "złoty set", którego zwycięzca awansuje do finału. Drużyny pokonane w półfinale zmierzą się w walce o brązowe medale. W finale zasada rozgrywek będzie identyczna jak w półfinałach.

NAUCZYCIELE - AMARENA TEAM  3:1 (21:25, 25:15, 25:17, 25:22)
Sędziował: Zajączkowski A.
POWIAT PISKI - GEODEZJA  3:2 (23:25, 25:27, 25:13, 25:21, 15:7)
Sędziował: Budzyński K.
MAR-MIR - SKLEJKA-PISZ  3:1 (22:25, 25:22, 25:15, 25:22)

piątek, 04 stycznia 2013 20:14

Zakończyła się pierwsza runda Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. Liderem na tym etapie rozgrywek jest zespół Powiatu Piskiego. Tuż za ich plecami ulokowali się Nauczyciele, którzy w ostatnie kolejce po pasjonującym meczu pokonali Amarena Team (trzecia lokata). Czwarte miejsce zajmuje Mar Mir, który po ciężkim meczu pokonał Sklejkę Pisz. Od następnego tygodnia rusza runda rewanżowa rozgrywek.

NAUCZYCIELE - AMARENA TEAM  3:2 (25:20, 13:25, 25:22, 23:25, 15:13)

MAR-MIR - SKLEJKA-PISZ  3:1 (24:26, 25:19, 25:17, 25:20)

POWIAT PISKI - GEODEZJA  3:0 (26:24, 25:10, 25:20)

Ruszyły rozgrywki Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej 2012/2013 PDF Drukuj Email
piątek, 30 listopada 2012 14:14

Za nami pierwsze mecze kolejnej edycji PŚLPS 2012/2013. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki zmierzyły się zespoły Nauczyciele i Mar Mir. Pierwszy set tego spotkania przebiegał pod dyktando Nauczycieli. Dominowali oni na boisku i wygrali pierwszą partię 25:16. W drugim secie role się odwróciły i to Mar Mir przeważał. Osiągnęli oni wysoką przewagę i wszystko wskazywało na to, że ta partia padnie ich łupem. Jednak przy stanie 16:10 Nauczyciele zerwali się do odrabiania strat. Mocna zagrywka i solidna gra w obronie i ataku pozwoliła im doprowadzić do remisu. Do końca tej partii drużyny walczyły punkt za punkt. Ostatecznie to Nauczyciele wygrali tę partię 31:29. W trzecim secie Mar Mir wykorzystał brak koncentracji u Nauczycieli i wygrali tą odsłonę 25:20. W czwartej partii na boisku trwała prawdziwa wymiana ciosów. Cały set drużyny zacięcie walczyły punkt za punkt. Żadnej z ekip nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Ostatecznie to Nauczyciele zachowali więcej zimnej krwi i wygrali partię 25:23 oraz całe spotkanie 3:1.
W drugim spotkaniu rywalizowały zespoły Geodezja i Amarena Team. Pierwszy set to bardzo dobra gra Geodezji i bardzo wiele błędów Amareny. Partia ta zakończyła się zwycięstwem Geodezji 25:16. Druga odsłona była bardziej wyrównana. Geodeci uzyskali nieznaczną przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń. Jednak w końcówce seta to Amarena zagrała skuteczniej i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 25:22. W trzecim secie Amarena na początku uzyskała kilka punktów przewagi. Geodezja za wszelką cenę próbowała odrobić straty. Sztuka ta udała im się w samej końcówce kiedy to Amarena nie wykorzystała dwóch piłek setowych. Geodezja doprowadziła do stanu 24:24. Jednak Amarena po zaciętej walce znów okazała się lepsza i wygrała tą partię 28:26. W czwartym secie drużyny walczyły punkt za punkt. Przy stanie 23:23 kolejne dwie akcje zakończyły się na korzyść Amareny i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w tym meczu.
W ostatnim meczu tej kolejki na boisku zmierzyły się drużyny Powiat Piski i Sklejka Pisz. Można powiedzieć, że było to spotkanie bez historii. Powiat Piski bez problemu uporał się ze Sklejką w trzech krótkich setach (-16, -19, -15). Dzięki wysokiemu zwycięstwu Powiat Piski został pierwszym liderem tabeli.

W tym sezonie mecze rozgrywane za w środy (hala ZSZ) oraz czwartki (hala ZSO).

NAUCZYCIELE - MAR MIR   3:1 (25:16, 31:29, 20:25, 25:23)
Sędziował: A.Zajączkowski

AMARENA TEAM - GEODEZJA   3:1 (16:25, 25:22, 28:26, 25:23)
Sędziowali: M.Remiszewski, D.Siwik

POWIAT PISKI - SKLEJKA PISZ   3:0 (25:16, 25:19, 25:15)
Sędziowali: M.Fiertek, A.Zajączkowski